Ovde ste
Home > Sport > Brih delio kartone, Ajntraht nemoan u Frajburgu

Brih delio kartone, Ajntraht nemoan u Frajburgu

Fudbaleri Frajburga su savladali Ajntraht minimalnim rezultatom u 11. kolu Bundeslige.

SVIzvor: B92

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Utakmica je trajala ak 104 minuta i ostala je u senci ve famoznog sudije Feliksa Briha, koji je podelio tri crvena i etiri uta kartona.

Gosti iz Frankfurta su ostali sa igraem manje u nadoknadi prvog poluvremena, kada je elson Fernande dobio drugi uti karton zbog otrog starta nad protivnikom.

Veliku priliku da donese prednost svojoj ekipi, sa igraem manje, imao je reprezentativac Srbije Filip Kosti, ali je u 59. minutu njegov odlian ut odbranio golman Mark Fleken.

Na pogodak se ekalo sve do 77. minuta, kada je Nils Pedersen ostao potpuno usamljen u esnaestercu Ajntrahta, odakle mu nije bilo teko da savlada Frederika Ronova.

Iako je Brih pokazao da e utakmica biti produena etiri minuta, igralo ukupno 11, a sve zbog dva uta kartona koje je pokazao Davidu Abrahamu, najpre u 94, a potom i u 96. minutu.

Glavni arbitar je delio kartone i van terena, pa je u desetom minutu nadoknade crveni karton dobio fudbaler Frajburga Vinenco Grifo, koji se od 57. minuta nalazio na klupi za rezervne igrae.

Ceo me za poraeni tim je odigrao Kosti, dok je Mijat Gainovi uao na teren u 67. minutu.

Prethodno je u 11. kolu odigran i duel izmeu Volfsburga i Bajera, koji je pripao ekipi iz Leverkuzena rezultatom 2:0.