Ovde ste
Home > Sport > Sergej umalo od heroja do tragiara, nestvarne scene u Udinama!

Sergej umalo od heroja do tragiara, nestvarne scene u Udinama!

Fudbaleri Lacija su sa 4:2 savladali Lee u 12. kolu Serije A, a u strelce se upisao i Sergej Milinkovi-Savi.

SVIzvor: B92

Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Potencijalni reprezentativac Srbije je u 62. minutu uspeo da zatrese mreu protivnika.

Posle sat vremena igre na semaformu je stajao nereen rezultat, najpre je u 30. minutu Huan Korea doneo prednost rimskoj ekipi, ali je deset minuta kasnije anluka Lapadula doneo izjednaenje.

Sa takvim odnosom snaga se otilo na veliki odmor, ali je domai tim do nove prednosti stigao preko Milinkovi-Savia.

On se u 62. minutu pojavio u esnaestercu protivnika kao klasian napada i sjajno je reagovao posle centaruta sa levog krila, te “iz prve” ubacio loptu u gol.

Milinkovi-Savi je put od heroja do tragiara mogao da proe za svega dva minuta, poto je u 64. skrivio jedanaesterac.

Sreom po njega, Tomas Strakoa je uspeo da odbrani put Kume Babakara, da bi u 68. minutu Lapadula postigao svoj drugi pogodak na meu, meutim on je poniten zbog ofsajda.

U 77. minutu je vien jo jedan penal, ovoga puta u korist Lacija, a siguran egzekutor je bio iro Imobile.

Dva minuta kasnije se u strelce ponovo upisao Korea, da bi konaan rezultat u 86. minutu postavio Andrea La Mantija, postigavi divan gol za Lee.

Tanjug/Franco Debernardi/ANSA via AP

Velika drama je viena u Udinama, gde je domaa ekipa uspela da “izvue” bod u duelu sa ekipom SPAL, koja je u 97. minutu propustila da stigne do celog plena.

Od oznaenih etiri, sudija Davide Masa je dozvolio da se igra minut due u nastavku i za to vreme je dosudio jedanaesterac za gostujuu ekipu.

Odgovornost je preuzeo Andrea Petanja, ali nije bio precizan pa je me zavren nereenim rezultatom (0:0).

Za SPAL je celu utakmicu odigrao Nenad Tomovi i dobio je uti karton.

Golova nije bilo ni u enovi, gde je Sampdorija uspela da iupa bod u duelu sa Atalantom.