Ovde ste
Home > Sport > (UŽIVO) SRBIJA – NEMAČKA! Drama u završnici, Srpkinje se bore kao lavice

(UŽIVO) SRBIJA – NEMAČKA! Drama u završnici, Srpkinje se bore kao lavice

Trijumfom bi sačuvale i nadu za prolazak u polufinale Svetskog prvenstva.

Srpkinje su u nedelju pobedile selekciju Južne Koreje (36:33) i tako osvojile prve bodove u novoformiranoj grupi 1. Novi trijumf značio bi i korak bliže cilju zacrtanom pred početak turnira, a to je plasman u top sedam, koji garantuje mesto na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Izabranice Ljubomira Obradovića trenutno zauzimaju peto mesto sa dva boda, koliko ima i četvrtoplasirana Koreja, dok Norveška i Holandija imaju četiri, a Nemačka je lider sa pet. Pobeda nad liderom grupe značila bi i da naša selekcija ima šansu da se bori za drugo mesto i plasman u polufinale, ali ni tada ne bi sve zavisilo od Srpkinja, već bi morali da se poklope i rezultati drugih mečeva.

SRBIJA – NEMAČKA 19:17

Arena: Akva dom, Kumamoto. Sudije: Nastase, Stanču (Rumunija)

SRBIJA: Cvijić, Janjušević, Jovović, Kojić, Lavko, Liščević, Nikolić, Obradović, Pop-Lazić, Radojević, Radosavljević, Risović, Stevin, Stoiljković, Tomašević, Trifunović

NEMAČKA: Benke, Behrend, Berer, Bolk, Ekerle, Grijsels, Grosman, Lauenrot, Minevskaja, Naidzinavičus, Roh, Šmelcer, Šulce, Štole, Vajgel, Žoke

Tok meča

Drugo poluvreme

Bravo Jovana! Risović branik, ostaje 28:28.

Do kraja meča četiri minuta, a rezultat je 27:26 za Nemice. Novi egal, pa su Nemice opet povele, ali Lavko pogađa za 28:28.

Bravo! Pop-Lazić donosi Srbiji egal 25:25, ali Nemice odmah uzvraćaju i opet vode 26:25. Međutim, usledilo je novi egal.

Kriza u igri našeg tima, ne propuštaju to Nemice dobijaju sedmerac i igrača više na parketu, vode 25:24.

Cvijićeva je psotigla gol za 23:23, pa za 24:24.

Uzvraćaju Nemice sa dva gola u nizu i dolaze do nove prednosti 23:22. Vodi se žestoka borba, Srpkinje izjednače, Nemice povedu, ali ne  više od jednog gola – 24:23.

Dragana Cvijić je ipak posle lepe akcije izjednačila na 21:21, a potom Marija Obradović vratila prednost – 22:21.

Šteta, Nemice prave seriju od 3:0 i vode 21:20. Kaznile su isljučenje Nemice i sa dva gola izjednačile rezultat a onda preokrenule na 21:20 u 37. minutu meča.

Nemice su pogodile na startu poluvremena i smanjile minus, ali ne daju vođstvo Trifunovićeva novim golom i Tomaševićeva petom odbranom – 20:18.

Prvo poluvreme

Srbija bi povela, Nemice izjednačile, ali su naše devojke sjajno odigrale finiš poluvremena. Cvijićeva je postigla četvrti gol, potom je usledila odbrana Risovićeve, a Lavko je sa devet metara odvela Srbiju na +2 na poluvremenu – 19:17.

Ostali smo bez Radojeviće koja zbog neopreznog starta dobija direktan crveni karton.

Ipak, nisu Nemice odustajele pa stigle Srpkinje u 28. minutu i izjednačile rezultata na 15:15.

Međutim, usledila je nova serija grešaka pa su Nemice došle na 12:10.  Ali, uzvratila je Lavkov za 13:10, pa su devojke vodile 15:12.

Propustile su Srpkinje šansu da odu na +6. To su Nemice kaznile. Nekoliko naših grešaka su iskoristile i  prišle na tri razlike. Ipak, Stoiljković i Liščević su se pobrinule za novih +5.

Sjajno su naše devojke otvorile utakmicu. Nakon početnog ispitivanja snaga, Nikolićeva je sa dva vezana gola najavila seriju od 5:0.Potom su Nemice iz izrešetale Dragana Cvijić, pa Liščevićeva, Pop-Lazićeva i Srbija je povela 9:5.