Ovde ste
Home > Sport > Evropsko prvenstvo u rukometu: Svi rezultati i tabele

Evropsko prvenstvo u rukometu: Svi rezultati i tabele


Evropsko prvenstvo za muškarce održava se u Austriji, Norveškoj i Švedskoj od 9. do 26. januara.


Izvor: B92

screenshot/yt/HandballAustria

screenshot/yt/HandballAustria

Reprezentacija Srbije eliminisana je posle prve faze i poraza od Belorusije, Crne Gore i Hrvatske.

Ovo je prvi kontinentalni šampionat na kojem učestvuju 24 selekcije, raspoređene u šest grupa.

Plasman u “glavnu” rundu obezbedile su po dve najbolje reprezentacije iz svake grupe.

U drugoj fazi učestvuje 12 ekipa podeljenih u dve grupe,a samo po dve najbolje plasiraće se u polufinale.

U ovoj vesti možete da pratite sve rezultate i tabele Evropskog prvenstva.

Grupa 1:

16. januar:
Španija – Češka 31:25
Hrvatska – Austrija 27:23
Belorusija – Nemačka 23:31

18. januar:
Belorusija – Češka 28:25
Španija – Austrija 30:26
Hrvatska – Nemačka 25:24

20. januar:
16.00 Hrvatska – Češka
18.15 Belorusija – Španija
20.30 Austrija – Nemačka

22. januar:
16.00 Hrvatska – Španija
18.15 Belorusija – Austrija
20.30 Češka – Nemačka

Grupa 2:

17. januar:
Slovenija – Island 30:27
18.15 Norveška – Mađarska
20.30 Portugal – Švedska

19. januar:
Portugal – Island 25:28
Slovenija – Mađarska 28:29
Norveška – Švedska 23:20

21. januar:
16.00 Portugal – Slovenija
18.15 Norveška – Island
20.30 Mađarska – Švedska

22. januar:
16.00 Portugal – Mađarska
18.15 Norveška – Slovenija
20.30 Island – Švedska

Grupa A:

9. januar:
Belorusija – Srbija 35:30 (15:16)
Hrvatska – Crna Gora 27:21 (12:13)

11. januar:
Hrvatska – Belorusija 31:23 (15:10)
Crna Gora – Srbija 22:21 (11:11)

13. januar:
Crna Gora – Belorusija 27:36 (11:17)
Srbija – Hrvatska 21:24 (10:8)

Grupa B:

10. januar:
Češka – Austrija 29:32
S. Makedonija – Ukrajina 26:25

12. januar:
Češka – S. Makedonija 27:25
Austrija – Ukrajina 34:30

14. januar:
Austrija – S. Makedonija 32:28
Ukrajina – Češka 19:23

Grupa C:

9. januar:
Nemačka – Holandija 34:23
Španija – Letonija 33:22

11. januar:
Letonija – Holandija 24:32
Španija – Nemačka 33:26

13. januar:
Letonija – Nemačka 27:28
Holandija – Španija 25:36

Grupa D:

10. januar:
Francuska – Portugal 25:28
Norveška – Bosna i Hercegovina 32:26

12. januar:
Portugal – Bosna i Hercegovina 27:24
Francuska – Norveška 26:28

14. januar:
Bosna i Hercegovina – Francuska 23:31
Portugal – Norveška 28:34

Grupa E:

11. januar:
Mađarska – Rusija 26:25
Danska – Island 30:31

13. januar:
Island – Rusija 34:23
Danska – Mađarska 24:24

15. januar:
Island – Mađarska 18:24
Rusija – Danska 28:31

Grupa F:

10. januar:
Slovenija – Poljska 26:23
Švedska – Švajcarska 34:21

12. januar:
Švajcarska – Poljska 31:24
Švedska – Slovenija 19:21

14. januar:
Švajcarska – Slovenija 25:29
Poljska – Švedska 26:28





Source link

Aplikacija za prevoz Uber Srbija

Slični

Оставите одговор

Top