Ovde ste
Home > Sport > Košarka > KATASTROFA ZVEZDE U BARU! Luković upropastio očajne crveno-bele, koji su zagorčali sebi život u borbi za plej-of!

Očajan meč odigrali su crveno-beli, ništa im nije polazilo za rukom, ništa nisu mogli puleni Dragana Šakote da pogode, bili su čak u minusu 24 poena, ali su na kraju ipak uspeli da izbegnu katastrofu, ali ne i poraz.

Od starta meča je Mornar gazio crveno-bele, a posebno je raspoložen bio Uroš Luković. Domaćin je meč otvorio serijom 9:2 i stekao solidnu prednost koju je u nastavku samo uvećavao. Zvezda nije imala odgovor u svom reketu gde su košarkaši Mornara bili veoma dominantni. Ništa crveno-beli nisu mogli da pogode, dovoljno je reći da su prve poene na utakmici postigli posle četiri minuta igre.

Nešto bolje su izabranici Dragana Šakote odigrali u drugoj četvrtini. Kevin Panter se razigrao, ali to nije bilo dovoljno.  Uspeli su gosti da priđu na “-10”, ali odmah su odgovorili Barani serijom 10:1, stekli 19 poena prednosti i na kraju prvog poluvremena vodili 39:23.  Zvezda je bila očajna, bez želje, energije, borbenosti više crveno-beli nisu ni mogli da urade u prvom delu meča.

Zvezda je otvorila drugo poluvreme serijom 7:0. Ali, bilo je to kratkog daha. Uzvratili su Barani i nokautirali goste serijom 10:2 i otišli na 20 poena prednosti sredinom treće četvrtine.

Pred poslednju deonicu Mornar je imao 24 poena prednosti. Zvezda je furiozno otvorila četvrtu deonicu serijom 11:0. Beron se razigrao pa su gosti bili na minus 11 na tri minuta pre kraja (67:56). Ali, nije Zvezda uspela da iznegne poraz.

MORNAR – CRVENA ZVEZDA 71:63 (20:9, 19:14, 19:15, 9:25)

Dvorana: Topolica. Sudije: Milivoje Jovčić, Sašo Petek, Josip Radojković.

MORNAR:  Pulen, Heris, Hant, Nidam, Šehović, Vajthed, Vujošević, Vujošević, Voler, Markota, Vranješ, Bjelica, Luković.

CRVENA ZVEZDA: Panter, Kuzmić, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Dženkins, Simanić, Štimac.

Tok meča

Četvrta četvrtina

40. minut – Zvezda opet na jednocifrenom minutu 69:61. Alim opet 10m poena za Mornar, međutim Beron uzvraća trojkom – 71:63.

38. minut – Luković pogađa sa linije za slobodna bacanja Mornar vodi 69:59.

37. minut – Nidam ne pogađa za dva, pa Šehović pravi faul. Zvezda prilazi na 11 poena minusa – 67:56. Trojka Berona posle tajm-auta Zvezda je na 67:59.

36. minut – Teška pozicija, ali treća trojka Berona i to pod faulom.Zvezda je na 67:53.

35. minut – Luković nastavlja da rešeta crveno-bele, vodi Mornar na 67:49.

34. minut – Pulen ne može da pogodi bacanja, ali može trojku, prekida seriju Zvezde – 65:49. Bili su ovo prvi poeni Mornara u četvrtoj četvrtini.

33. minut – Gist je komplikovao ali na kraju poentirao i Zvezda prilazi na minus 13 – 62:49. Serija zvezde 11:0.

32.minut – Nova trojka Berona i Mornar traži tajm-aut. Zvezda je na -16 – 62:46. Serija Beograđana od 8:0.

31. minut – Poeni za tri Berona, pa Davidovac poentra. Mornar vodi 62:43.

Starsportphoto

Treća četvrtina

30. minut – Šehović je uz faul pogodio tako što je prvo probacio loptu sa donje strane obruča, pa je ona pala kroz cilindar. Na kraju treće četvrtine, rezultat je 62:38 za Mornar.

28. minut – Ali, ne staje Luković, postiže 19 poen na utakmici. S druge strane Panter pravi faul. Sada trojka Vajtheda za maskimalnih +22 za Mornar. Ali, pravi faul, a Panter sa penala poentira za 58:38.

Zvezda je u prvom meču, u “Pioniru”, pobedila rezultatom 105:82.

27. minut – Panter promašuje jedno slobodno bacanje. Usledila je kontra Zvezde i zicer Dobrića za 51:36.

26. minut – Trojka Bjelice za 49:29. Šakota traži tajm-aut! Sada Panter ubacuje tri poena, ali Luković opet zakucava.  Mornar čuva ubedljivu prednost – 51:32.

25. minut – Pulen veže pet poena, Mornar je na +17 – 46:29. Auuu! Luković blokira Pantera!

24. minut – Sada Gist promašuje, pa krade loptu, ali ništa od kontre Zvezde. Sada Pulen postiže poene za Mornar, a Kuridža ne poentira za crveno-bele.

23. minut – Heris je promašio, ali Luković je to ispravio. Kakva partija Lukovića! S druge strane Gost se upisao, Mornar vodi 41:29.

22. minut – Nidam nije pogodio, ali nije ni Gost za Zvezdu. Potom Mornar gubi loptu, Nidam igra nogom, a Panter ne ubacuje trojku.

21. minut – Zvezda otvara drugo poluvreme sa četiri vezana poena preko Pantera i Dženkinsa. Smanjuje prednost domaćina na 39:27.

Druga četvrtina

20. minut – Opet nema trjke za Zvezdu, ali Nidam je bio precizan i vodi Mornar na +19 – 39:20. Posle tajm-auta Panter iz driblinga ubacuje za tri. Sada Mornar traži tajm-aut.  Zvezda na poluvremenu gubi 39:23.

19. minut – Simanić pravi faul, na penale ide Markota, koji je imo polovičan učinak. Mornar vodi 34:20. Loš Beron, Nidam mu krade loptu, pa Luković lagano zakucava – 36:20.

18. minut – Dobra finta Pantera, pa zakucavanje Gista.  Zvezda je na “-13” – 33:20.Imao je Mornar 19 poena više. Šteta, Simanić nije poentirao.

17. minut – Promašaji Pantera i Pulena, pa Kuridža pravi faul u napadu. Zvezda u nokdaunu.

16. minut – Panter ubacuje za dva za crveno-bele, koji su imali sreće, Pulen nije pogodio za tri. Novi poenti Pantera uz faul, Zvezda smanjuje minus na 32:18.

15. minut – Vajthed poentira pored Jagodić Kuridžer, Mornar vodi 32:13. Posebno je bio besan Panter posle poena igrača Mornara.

14. minut – Ni Štimac ne uspeva da pogodi za crveno-bele, očajno poluvreme Zvezde u Baru.

13. minut – Sada zakucavanje Šehovića nakon što je pretrčao Perperoglua za vođstvo 30:13.  Panter je pokušao za tri ali ništa ne mogu da pogode gosti.

12. minut – Međutim, trojka Mornara, Vranješ je pogodio i povećao vođstvo na 25:12. Štimac s druge strane ne ubacuje za dva za crveno-bele.Mornar vodi 28:12.

11. minut – Poenima Hanta počela je druga deonica. Panter s druge strane ubacuje trojku  a Mornar vodi 22:12.

Prva četvrtina

20. minut – Štimac poentira za Zvezdu koja posle prvih 10 minuta gubi 20:9.

9. minut- Konačno, Panter poentira za Zvezdu koja gubi 20:7.

8. minut – Ne staje Uroš Luković, poentira preko Štimca, pa trojka Markota i Mornar ima 14 poena više – 19:5.

7. minut – Pulen veže pet poena za 14:5, potom Nidam ne poentira,a  Zvezde ne koristi šansu. Sa duge strane ni Nidam, pa lopta ispada Beronu. Serija promašaja s jedne i druge strane.

6. minut – Lazić nije pogodio trojku, ali jeste Pulen s druge strane. Mornar vodi 12:5.

5. minut – Pulen asistira, a Luković zakucava, sve poene je postigao za Mornar, koji vodi 9:2. Štimac i Lazić smanjuju minus sa linije za slobodna bacanja na 9:5.

4. minut – Ne pogađa ni Dženkins , pa ni Beron, konačno Štimac postiže prve poene za Zvezdu posle četiri minuta igre.

3. minut – Novi promašaj Berona, pa Lazić pravi faul. Zvezda i dalje bez poena u meču.

2. minut – Kuzmić ne pogađa za Zvezdu, a Mornar ide preko Lukovića na 7:0. Beron ne ubacuje trojku, potom ni Lazić ne uspeva.

1. minut – Četiri vezana poena Luković na startu meča, Mornar vodi 5:0.

U konkurenciji za večerašnji meč neće biti Lorenzo Braun, zbog bolesti!