Ovde ste
Home > Sport > Dortmund “etvorkom” ispratio Ajntraht – B92.net

Dortmund “etvorkom” ispratio Ajntraht – B92.net

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su protiv Ajtrahta iz Frankfurta sa 4:0 u prvom meu 22. kola Bundeslige.

Z.K.Izvor: B92

Photo by J

Photo by Jrg Schler/Bongarts/Getty Images

Na Signal Iduna parku “milioneri” su dominirali od poetka do kraja i tako stigli do 12. pobede u ovoj sezoni i sada imaju bod manje (42) i utakmicu vie od vodeeg Bajerna.

Izabranici trenera Lusijena Favrea su bili veoma efikasni i raspoloeni, a najvei deo posla obavili su u drugom poluvremenu kada su postigli tri gola.

Seriju golova otvorio je bek Lukas Piek koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 33. minutu savladao golmana gostiju Kevina Trapa.

U prvih deset minuta nastavka, igrai Borusije su sve reili kada je re o pobedi.

Prvo je u 49. minutu Dejdon Sano preciznim udarcem iskosa sa leve strane postigao gol za 2:0, da bi pet minuta kasnije, pojaanje iz Salcburga, Erling Haland rutinski zatresao mreu na asistenciju Hakimija.

Konaan rezultat od 4:0 postavio je Rafael Gereiro u 74. minutu. Bio je to precizan i snaan udarac sa 18 metara i mrea Kevina Trapa zastresla se po etvrti put.

U timu Ajntrahta Filip Kosti odigrao je svih 90 minuta, dok je Mijat Gainovi odigrao prvo poluvreme, umesto njega je od 46. minuta na terenu bio Bas Dost.