Ovde ste
Home > Sport > Košarka > (UŽIVO/VIDEO) CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN! Crno-beli vode, crveno-beli nikako da izjednače!

Branilac trofeja Partizan ima priliku da na istom mestu kao i prethodne dve godine dođe do trećeg vezanog trofeja Kupa, dok bi crveno-beli da prekinu seriju crno-belih i posle 2017. godine opet dođu do pehara.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 43:45 (13:19, 18:15,

Dvorana: Čair, Sudije: Jovčić, Belošević, Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Panter, Braun, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac.

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Pejdž, Mekadu, Stefanović, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli

28. minut – Davidovac pogađa trojku, opet crveno-beli na minimalnom zaostatku.

26. minut – Pejdž za tri! Partizan u seriji!

26. minut – Stefan Birčević na isteku napada pogađa trojku – 38:42.

25. minut – Gist snažno zakucava i opet su crveno-beli na “minus jedan”.

24. minut – Štimac još jednom siguran.

23. minut – Džejms Gist konačno poentira i to uz faul, siguran i sa dodatnog bacanja za 34:37.

21. minut – Drugo poluvreme Janković otvara svojim poenima, a onda Šakota dobija tehničku zbog prigovora i poklanja Voldenu poen sa penala.

Starsportphoto

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME!

18. minut – Jaramaz za tri! Kaznio je lošu odbranu Zvezde, a Davidovac uspeva da smanji na 29:32.

17. minut – Braun flouterom smanjuje zaostatak na jedan poen, ali na drugoj strani brzo odgovara Rašon Tomas.

16. minut – Neverovatni Veličković pogađa iz jako teške pozicije.

16. minut – Alej-up Berona nakon ukradene lopte i sjajno zakucavanje Brauna, mini serija Zvezde.

15. minut – Lep prodor i poeni Brauna, 20:25 vodi Partizan.

14. minut – Rade Zagorac poentira, a na drugoj strani Janković blokadom zaustavlja Brauna.

13. minut – Braun donosi poene crveno-belima, trojka Amerikanca.

13. minut – Janković brzo stiže do četiri brza poena i povećava prednost na 15:23.

12. minut – Ponovo slab početak četvrtine, Dejan Davidovac polaže za 15:19.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut – Markus Pejdž koristi livadu ispred sebe i poentira. Na drugoj strani vraća Lorecno Braun, a Džejms Gist pravi veliku glupost i poklanja dva bacanja Partizanu u poslednjoj sekundi.

9. minut – Štimac nastavlja da poentira, 11:14 za Partizan.

8. minut – Kevin Panter za tri, težak šut, ali i pogodak Amerikanca, Volden na drugoj strani za dva.

7. minut – Jaramaz siguran sa poludistance za 6:11.

6. minut – Bili Beron pogađa i dolazi do prvih poena. Na drugoj strani istom merom vraća Veličković.

5. minut – Ponovo Štimac dobar u reketu za nove poene, ali odmah stiže odgovor Jaramaza.

4. minut – Novica Veličković pogađa trojku, serija crno-belih 5:0 za 5:2.

3. minut – Ognjen Jaramaz krade loptu i poentira u kontri.

2. minut – Serija promašaja na obe strane i onda prvi poeni za Zvezdu, siguran pod košem Vladimir Štimac.

21.00 – Utakmica je upravo počela!

20.55 – Sve je spremno za početak finala!

20.45 – Evo kakva je trenutno atmosfera u Nišu:

20.42 – Hala “Čair” već je popunjena do poslednjeg mesta i sve je spremno za početak velikog spektakla.

20.35 – Finalisti su do meča za pehar prošli kroz trnovit put, naročito Crvena zvezda koja je u polufinalu savladala Megu trojkom Bilija Berona na sekund do kraja utakmice, dok je Partizanu bilo teže da prebrodi Borac iz Čačka u četvrtfinalu, nego FMP sa kojim je imao lakši posao u polufinalu Kupa.

20.21 – Treba napomenuti i to da je Partizan dve godine za redom osvajao trofej Kupa upravo pobedama nad Crvenom zvezdom. Prošle godine posle velike drame bilo je 76:74, dok je 2018. bilo 81:75 za crno-bele.

20.09 – Što se tiče osvojenih titula Partizan je i tu u prednosti sa sedam trofeja, dok ih Crvena zvezda ima šest, tako da će večeras imati priliku da se ponovo izjednači sa večitim rivalom.

20.00 – Meč Crvene zvezde i Partizana biće sedmi duel dve ekipe u finalu Kupa Radivoja Koraća. Od osnivanja takmičenja 2003. godine crno-beli su bili bolji četiri puta, dok su crveno-beli samo u dva navrata izlazili iz utakmice kao pobednici.

19.41 – Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalnom meču Kupa Radivoja Koraća u Nišu između Crvene zvezde i Partizana. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Čaira.