Ovde ste
Home > Sport > FA Kup: Minimalci Sitija i Lestera, Nori izbacio Totenhem u Londonu posle penala!

U terminu od 20:45 odigrane su tri utakmice osmine finala FA Kupa.

Portstmut – Arsenal 0:2 (0:1)

Lester, Manester siti i Nori obezbedili su plasman u etvrtfinale FA Kupa.

Ekipa ozea Murinja odigrala je nereeno u regularnom toku kod kue protiv poslednjeplasiranog tima Premijer lige Noria – 1:1 (1:0), pa je sve reeno posle penala, gde su bolji bili “Kanarinci” – 3:2.

U 13. minutu je ovani Lo Selso odlino centrirao iz slobodnog udarca na peterac, a na drugoj stativi se naao toper Jan Fertongen, koji glavom smeta loptu u mreu za vostvo.

Lukas Mura mogao je sve da rei u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali se istakao Tim Krul i sauvao svoju mreu.

Nori je bio mnogo bolji rival u drugom poluvremenu i zaslueno su doli do izjednaenja.

Mario Vrani i Adam Ida propustili su po izglednu priliku, ali nije Josip Drmi.

Reprezentativac vajcarske iskoristio je odbijenu loptu i smestio je u mreu u 78. minutu.

Me je otiao u produetak, gde nije bilo pogodaka, pa su penali odluili etvrtfinalistu.

Vorm je odbranio penal Meklinu u prvoj seriji, ali je zatim Lamela utirao preko gola i golovima Dajera i Ida bilo je 1:1 posle prve dve serije.

Stiperman i Lo Selso su pogodili u treoj, Krul je odbranio penal Perotu, a Kantvel na kraju etvrte serije doneo prednost Noriu.

Tim Krul odbranio je i peti penal i poslao svoju ekipu u etvrtfinale, prvi put posle 29 godina.

efild V. Manester siti

Manester siti uspeo je da savlada efild Venzdej na gostovanju – 0:1 (0:0).

Jedini gol na meu delo je Serhija Aguera.

Proigrao ga je Mendi, Aguero se okrenuo i utirao, a golman je veoma loe reagovao i lopta je u 53. minutu zavrila u mrei.

Lester Birmingem

Minimalnim rezultatom prolaz je obezbedio i Lester, koji je savladao Birmingem – 1:0 (0:0).

Dugo se ekalo na taj pobedonosni pogodak.

Nisu svoje anse koristili Pret, Medison, ilvel, Iheanao, koji je ak i poslao loptu u mreu, ali je gol poniten iz ofsajda, a svoju priliku iskoristio je Rikardo Pereira.

Desni bek ispratio je dodavanje Olbrajtona posle dobre finte i glavom smestio loptu u mreu.