Ovde ste
Home > Sport > Mati dirigovao, Fernande pogaao “avoli” su u formi VIDEO

Mati dirigovao, Fernande pogaao “avoli” su u formi VIDEO

Manester junajted je nastavio sa dobrim partijama po povratku fudbala na “ostrvo” i na gostovanju ekipi Brajtona.

SSIzvor: B92

Photo by Alastair Grant Pool via Getty Iamges

“Crveni avoli” su trijumfovali ubedljivo, rezultatom 3:0 (2:0) i ponovo su zauzeli petu poziciju na tabeli Premijer lige.

Interesantno, ovo je bila prva pobeda Junajteda u Brajtonu posle 24 godine.

Toliko dugo su je ekali, a do nje su doli veoma lako. Junak je Bruno Fernande, ali je domaina “naeo” Mejson Grinvud.

U 16. minutu je dobio loptu od Van-Bisake i u solo-prodoru veoma efektno savladao protivnikog golmana.

A onda je na scenu stupio pomenuti Fernande.

Portugalac je u 29. minutu dao svoj prvi gol sa ivice kaznenog prostora, posle kratkog dodavanja Pola Pogbe.

Istina, u ovoj situaciji imao je malo i sree.

Meutim, u akciji za trei gol Junajteda u 50. minutu nije bilo ni trunke sree, ve iste majstorije.

Krenulo je fantastinim pasom Nemanje Matia, kojim je sa nekih 25 metara od svog gola dodavanjem iz prve pokrenuo fantastinu kontru.

Gotovo da je spojio sa protivnikim kaznenim prostorom Grinvuda, a on je asistencijom na drugu stativu pronaao Fernandea.

Sve je teklo “iz prve” i majstorski je zavreno. Savren kontranapad!