Home > Sport > Šokantan poraz Barselone za oproštaj od titule VIDEO

Šokantan poraz Barselone za oproštaj od titule VIDEO

Barselona je u 37. kolu španske LaLige poražena od Osasune – 1:2 (0:1).

Stadion: Kamp Nou
Sudija: H. Sančes

Barselona je ponovo bila bezidejna i nedorečena u prvom poluvremenu.

Upravo zbog takve igre su i izgubili titulu.

Hose je postigao vodeći pogodak u 15. minutu, pošto je zatresao mrežu sjajnim volej udarcem, posle dobrog centaršuta Estupijana.

Nije bilo dovoljno ni 78% posed lopte, ni terenska dominacija Barselone, pošto nisu imali nijednu pravu priliku i Osasuna je otišla na odmor sa 0:1.

Vredno spomena je slobodan udarac Lionela Mesija u 23. minutu, kada je kapiten Barselone pogodio prečku.

Pošto se prečka ne računa kao udarac u okvir gola, Barselona u prvom poluvremenu nije imala nijedan šut u okvir, što mnogo toga govori.

Bivši vezista Partizana Darko Brašanac povredio se u prvom poluvremenu posle nezgodnog pada i iznet je na nosilima.

Na startu drugog poluvremena, gol Brajtvajta je poništen zbog ofsajda.

Ista situacija bila je i u drugom delu igre, gde je lopta bila konstantno u nogama igrača Barselone.

Golman gostujuće ekipe Erera je u prvih 15 minuta drugog poluvremena imao dve sjajne odbrane, posle udaraca Lionela Mesija.

Izjednačenje je u 62. minutu doneo Leo Mesi.

Pogodio je sjajno iz slobodnog udarca gornji levi ugao.

Osasuna je u 75. minutu ostala sa igračem manje.

Enrik je zaradio direktan crveni karton.

Barsa i pored toga nije uspela da dođe do pobede, već je na kraju i izgubila

Završnica sezone koju će u Kataloniji želeti da zaborave. LaLiga, 37. kolo Eibar – Valjadolid 3:1 (2:0) Bigas 21, Inui 28, De Blasis (p) 90+2 – Gvardiola 71 Bilbao – Leganes 0:2 (0:0) Gerero 79, Asale 90+4 Barselona – Osasuna 1:2 (1:1) Mesi 62 – Hose 15, Tores 90+4 Betis – Alaves 1:2 (0:0) Loren 90+4 – Hoselu 53, Eli 77 Selta – Levante 2:3 (2:2) Mina 36, Aspas 45+1 – Bardi 11, 28, Majoral 52 Hetafe – Atletiko Madrid 0:2 (0:0) Ljorente 54, Parti 80 Majorka – Granada 1:2 (1:1) Kućo 20 – Dias 45+1, Fernandes 69 Real Madrid – Viljareal 2:1 (1:0) Benzema 29, 76 (p) – Ibora 83 Sosijedad – Sevilja 0:0 Valensija – Espanjol 1:0 (1:0) Gameiro 17