Ovde ste
Home > Sport > “Lale” zamirisale protiv Poljaka, ekoj derbi protiv Slovake VIDEO

“Lale” zamirisale protiv Poljaka, ekoj derbi protiv Slovake VIDEO

Fudbaleri Holandije pobedom protiv Poljske rezultatom 1:0 (0:0) zapoeli su nastup u Grupi 1 A Lige nacija.

SSIzvor: B92

Photo by EPA-EFE/Piotr Nowak

Robert Levandovski nije nastupio u gostujuoj selekciji, koja nije uspela znaajnije da pripreti “lalama”.

Holandija je imala vie od igre, uputila 16 uteva ka golu rivala, naspram svega dva pokuaja Poljaka, ali je vien samo jedan gol na meu.

Jedini pogodak na stadionu “Johan Krojf” u Amsterdamu postigao je Stiven Bergvajn u 61. minutu.

Sjajnu akciju izveli su domaij De Jong je uposlio Hatebora, a on spustio loptu do Bergvajna kome nije bilo teko da zatrese mreu.

Derbi su odigrali Slovaka i eka u Bratislavi, a trijumfovali su esi sa 3:1 (0:0).

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu.

Slovake su naeli Kufal u 48. i Dokal iz penala u 53. minutu.

Krmenik je potvrdio trijumf u 86. minutu, a uteni gol za Slovaku dao je ranc dva minuta kasnije.

U preostalim meevima Rumunija i Severna Irska su remizirali rezultatom 1:1, ba kao i kotska i Izrael.

U C Ligi nacija Kazahstan je pobedio Litvaniju sa 2:0, ba kao i Albanija Belorusiju u gostima.