Ovde ste
Home > Sport > Šok završnica – Everton u 95′ odneo bod sa “Old Traforda”! VIDEO

Šok završnica – Everton u 95′ odneo bod sa “Old Traforda”! VIDEO

Mančester junajted je ispustio vrlo važnu pobedu u 23. kolu engleske Premijer lige, jer je Everton odneo bod golom u 95. minutu – 3:3 (2:0).

SSIzvor: B92

“Crveni đavoli” su imali vođstvo od 2:0, ispustili ga, ponovo poveli i onda strepeli do kraja za osvajanje tri boda, te ispustili dva u poslednjim sekundama meča.

Sada Junajted ima 41 bod i zaostaje dva na tabeli u odnosu na gradskog rivala Mančester siti, s tim da “građani” imaju veliku prednost jer imaju i dve utakmice manje.

Počelo je dobro po Junajted koji je u 24. minutu poveo golom Edinsona Kavanija posle centaršuta Markosa Rašforda.

Mirno prvo poluvreme je fantastično finiširao Bruno Fernandeš prelepim udarcem i golom u poslednjem minutu.

Ali, drugo je počelo katastrofalno loše po domaće, jer je Everton stigao do dva gola u razmaku od četiri minuta!

Najpre je strelac bio Abdulaj Dukure, a onda i Hames Rodriges za ekspresnih 2:2.

Mančester je bio u šoku, ponovo je morao da napadne, ali je mladi Mektominej istupio i postigao lep gol.

Posle centaršuta iz slobodnog udarca Luka Šoa je zahvatio glavom loptu i poslao je u sam ćošak rezervnog golmana “karamela” Olsena.

Od tog momenta Junajted je ponovo prepustio inicijativu rivalu, ali je odolevao.

Sve do petog minuta nadoknade kada je doslovno poslednji centaršut sa sredine terena u kazneni prostor poslao Kin, a tamo se najbolje snašao Dominik Kalvert-Luin.

Novi šok za Junajted koji je još jednom dokazao da je vrlo promenljiva ekipa i, po svemu sudeći, bez potrebnog šampionskog gena.