Ovde ste
Home > Sport > Tenis > KRAJ ZA SRPKINJE! Nina pala posle drame, pobeda Kanade 3:0!

KRAJ ZA SRPKINJE! Nina pala posle drame, pobeda Kanade 3:0!

Ženske teniske reprezentacije Srbije i Kanade sastale se se u Kraljevu, u okviru Bili Džin King kupa u okviru plej-ofa za plasman u kvalifikacije za Svetsku grupu. Srbija nije uspela da se plasira u plej-of i ostaje u Evro-afričkoj zoni.

Kanada je posle prva dva meča vodila sa 2:0, a  Lejla Eni Fernandez imala je meč loptu protiv Nine Stojanović i iskoristila ju je.

Dobila je Nina prvi set posle 39 minuta igre. Pri brejk napravila je u petom gemu, a potom odlučujući na koji je iskoristila i set loptu u devetom gemu i dobila prvi set sa 6:3.

Starsportphoto

Kanađanka je uzvratila u drugom delu igre. Nina je i u ovom setu prva napravila brejk i povela sa 3:1. Ali, onda je stala. Fernandez je napravila čak tri brejka u nizu i dobila set sa 6:3 i izjednačila rezultat na 1:1.

U odlučujućem setu Kanađanka se vratila posle izgubljenog servis gema – 1:1. Potom je nažalost naša Nina prokockala dve brejk lopte u trećem gemu, pa jednu u sedmom.

To je kaznila  Kanađanka, koja je uzela našoj teniserki servis i povela sa 5:3. Međutim, nije njena radost dugi trajala, već u narednom gemu Nina je lagano uzvratila ribrejkom i smanjila rezultat na 4:5 u trećem setu.

Potom je Kanađanka došla do četiri brejk i meč lopte koje na sreću nije iskoristila. Na petoj je nestalo struje, pa je usledila pauza od desetak minuta.  Nakon povratka na teren Kanađanka je uspela da slomi otpor Srpkinje i dobije meč sa 3:6,6:3, 6:4 posle dva sata i 48 minuta igre.