You are here
Home > Sport > Mitjiland sprečio Zvezdu da već sada prođe u šesnaestinu finala

Mitjiland sprečio Zvezdu da već sada prođe u šesnaestinu finala

Fallback Image


Fantastičnim golom Mirka Ivanića Crvena zvezda je pobedila Ludogorec i zadržala prvo mesto na tabeli grupe F sa 10 bodova, a u šesnaestinu finala mogla je da je pogura Braga.

Bilo je 2:2 do poslednjeg minuta, kada je Evander pogodio sa penala i doneo Dancima trijumf od 3:2.

Prethodno su pogađali Svjatčenko i Isaksen na jednoj, a Orta i Galeno na drugoj strani.

U poslednjem kolu Zvezda gostuje u Bragi, dok Mitjilend ide u Bugarsku na megdan Ludogorecu.

U grupi E Galatasaraj i Lacio su overili plasman u narednu fazu – turski predstavnik je sa 4:2 deklasirao Olimpik iz Marselja u derbiju, dok su Lacijali rezultatom 2:0 pobedili Lokomotivu u Moskvi.

Galata je trijumfovala na krilima Sofijana Fegulija, koji je ubeležio gol i asistenciju, u strelce se upisao još i Aleksandru Čičaldau, dok je Duje Ćaleta-Car postigao auto-gol.

U nastavku je Babel overio nova tri boda, a dva komada za goste delo su Arkadijuša Milika.

Turci su prvi sa 11 bodova, tri više od Lacija, koji je slavio u Moskvi zahvaljujući dvostrukom strelcu Čiru Imobileu.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igrao je od 59. minuta, kada je zamenio Lukasa Leivu.

Bajer je u Leverkuzenu napravio preokret na Seltikom (3:2) i obezbedio prvo mesto u grupi G, dok kao drugi prolazi Betis nakon trijumfa nad Ferencvarošem sa 2:0.

U poslednjoj, grupi H, Vest Hem je potvrdio prvo mesto pobedom protiv Rapida u Beču, a u finišu prvog poluvremena pogađali su Jarmolenko i Nobl.

Dinamo Zagreb je sada drugi sa sedam bodova, posle remija u duelu sa Genkom rezultatom 1:1 – Belgijanci takođe imaju šanse jer su kolo pre kraja na pet osvojenih bodova.

Liga Evrope – peto kolo:
Grupa A:

21.00 Brenbi – Olimpik Lion
21.00 Rendžers – Sparta Prag

Tabela:
1. Olimpik Lion 12
2. Sparta Prag 4
3. Rendžers 4

4. Brenbi 2

Grupa B:
21.00 Monako – Real Sosijedad
21.00 PSV – Šturm Grac

Tabela:
1. Monako 8
2. Real Sosijedad 6
3. PSV 5

4. Šturm Grac 1

Grupa C:
Spartak Moskva – Napoli 2:1 (2:0)
(Sobolev 3, 28 – Elmas 64)
21.00 Lester siti – Legija Varšava

Tabela:
1. Spartak Moskva 7
2. Napoli 7
3. Legija Varšava 6

4. Lester siti 5

Grupa D:
21.00 Ajntraht Frankfurt – Antverp
21.00 Olimpijakos – Fenerbahče

Tabela:
1. Ajntraht Frankfurt 10
2. Olimpijakos 6
3. Fenerbahče 5

4. Antverp 1

Grupa E:
Galatasaraj – Olimpik Marselj 4:2 (2:0)
(Čičaldau 12, Ćaleta-Car 30ag, Feguli 64, Babel 83 – Milik 69, 85)
Lokomotiva Moskva – Lacio 0:3 (0:3)
(Imobile 56p, 63p, Pedro 87)

Tabela:
1. Galatasaraj 11
2. Lacio 8
3. Olimpik Marselj 4

4. Lokomotiva Moskva 2

Grupa F:
Crvena zvezda – Ludogorec 1:0 (1:0)
(Ivanić 57)
Mitjiland – Braga 3:2 (1:1)
(Svjatčenko 2, Isaksen 48, Evander 90+3p – Horta 43, Galeno 85)

Tabela:
1. Crvena zvezda 10
2. Braga 9
3. Mitjiland 8

4. Ludogorec 1

Grupa G:
Bajer Leverkuzen – Seltik 3:2 (1:1)
(Andrih 16, 82, Dijabi 87 – Juranović 40, Žota 56)
Betis – Ferencvaroš 2:0 (1:0)
(Teljo 5, Kanales 52)

Tabela:
1. Bajer Leverkuzen 13
2. Betis 10
3. Seltik 6

4. Ferencvaroš 0

Grupa H:
Dinamo Zagreb – Genk 1:1 (1:1)
(Menalo 35 – Ugbo 45+1)
Rapid Beč – Vest Hem 0:2 (0:2)
(Jarmolenko 40, Nobl 45+2p)

Tabela:
1. Vest Hem 13
2. Dinamo Zagreb 7
3. Genk 5

4. Rapid Beč 3



Izvor

Similar Articles

Top