Home > Sport > Poraz odbojkašica u finalu, Italija šampion Evrope

Poraz odbojkašica u finalu, Italija šampion Evrope

Srbija – Italija 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25)

Ubedljiva igra Italije u četvrtom setu, Evropa ima novog šampiona.

Srbija – Italija 1:2 (26:24, 22:25, 19:25, 5:10)

Italija i dalje ima ubedljivu prednost, a srpski tim nikako ne uspeva da se vrati u život – 4:10.

Srbija – Italija 1:2 (26:24, 22:25, 19:25, 1:5)

Odličan početak Italijanki u četvrtom setu – 1:5.

Srbija – Italija 1:2 (26:24, 22:25, 19:25)

Zadržala je Italija ubitačan ritam u finišu trećeg seta, koji rešava u svoju korist 25:19.

Paola Egonu je nezaustavljiva, prijem servisa italijanskog tima funkcioniše savršeno, dok Srbija ima problem u organizaciji napada, naročito sa krajeva.

Italija vodi 2:1 u setovima, ali utakmica je daleko od gotove.

Srbija – Italija 1:1 (26:24, 22:25, 16:20)

Italijanke sve sigurnije kako se set bliži kraju, potreban je odličan servis srpskog tima kako bi se vratio u život – 16:20.

Srbija – Italija 1:1 (26:24, 22:25, 13:15)

Period odlične igre Italijanki, koje potpuno preokreću rezultat – 13:15.

U igru je ušla Bianka Buša umesto Katarine Lazović.

Srbija – Italija 1:1 (26:24, 22:25, 10:6)

Održava Srbija ubedljivu prednost u drugom setu – 10:6.

Srbija – Italija 1:1 (26:24, 22:25, 5:1)

Odličan početak Srbije u trećem setu, pa posle bloka Milene Rašić naš tim vodi 5:1.

Srbija – Italija 1:1 (26:24, 22:25)

Imalal je Srbija prednost od 22:20, ali Italijanke su zaigrale mnogo bolje u finišu seta i osvojile ga rezultatom 25:22.

Presudan je bio čelendž italijanskog selektora, posle kojeg je protivnik došao do izjednačenja, umesto vođstva Srbije od dva poena.

Rezultat u setovima izjednačen je 1:1.

Srbija – Italija 1:0 (26:24, 20:19)

Ne samo da je Srbija uhvatila priključak, već je i povela u finišu drugog seta – 20:19.

Srbija – Italija 1:0 (26:24, 13:15)

Ista meta – isto odstojanje. I dalje Italija ima dva poena prednosti – 13:15.

Srbija – Italija 1:0 (26:24, 8:10)

Čuva Italija prednost od dva poena, srpske odbojkašice pokušavaju da uhvate priključak – 8:10.

Srbija – Italija 1:0 (26:24, 3:5)

Za razliku od prvog seta, sada Italija stiže do početne prednosti – 3:5.

Više od 20.000 navijača u “Štark areni”

Finale između Srbije i Italije gleda 20.565 gledalaca u beogradskoj “Štark areni”, velika podrška za srpske odbojkašice.

Srbija osvaja prvi set 26:24

Koristi Srbija treću set loptu i vodi sa 1:0 u setovima u finalu Evropskog prvenstva.

Sila i Egonu držale su protivnice u egalu, ali Italija nema Tijanu Bošković. Korektorka Srbije u finišu seta dolazi do svoje igre i snažnim smečom donosi prvi set Srbiji.

Neizvesnost do samog kraja seta

Srbija – Italija 19:20, prvi set

Smenjuju se dve ekipe u vođstvu, Italijanke u finiš prvog seta ulaze sa poenom prednosti – 19:20.

Srbija – Italija 15:12, prvi set

Došla je Italija do vođstva, ali zahvaljujući odličnim servisima Mine Popović Srbija stiže dolazi do prednosti – 15:12.

Srbija – Italija 10:9, prvi set

Uhvatile su Italijanke priključak, čak pripretile da povedu, ali Srbija prva stiže do desetog poena – 10:9.

Srbija – Italija 5:3, prvi set

Dobar početak za srpski tim, koji stiče ranu prednost – 5:3.

Prva postava Srbije

Za Srbiju utakmicu počinju: Maja Ognjenović (tehničar), Milena Rašić, Mina Popović (srednji blokeri), Tijana Bošković (korektor), Katarina Lazović, Bojana Milenković (primačice servisa), Silvija Popović (libero).

Poljak i Turkinja dele pravdu

Glavni sudija meča je Burkijevič iz Poljske, dok će mu pomagati Turkinja Ozbar.

Intonirane himne dve države

Posle intoniranja himni Italije i Srbije očekujemo početak meča.

Obe ekipe bez poraza na EP

I Srbija i Italija do finala šampionata došle su bez poraza, s tim što je srpski tim izgubio četiri seta tokom takmičenja, Italijanke samo tri.

Srpske odbojkašice ubedljive u Tokiju

Dve selekcije poslednji međusobni duel odigrale su pre tačno mesec dana, u okviru četvrtfinala Olimpijskih igara u Tokiju, a Srbija je ubedljivo trijumfovala 3:0.

Ekipa Zorana Terzića kasnije je osvojila bronzanu medalju, dok je Italija završila turnir na šestom mestu.

Bronza za Tursku

Odbojkašice Turske osvojile su bronzanu medalju na turniru, pošto su u meču za treće mesto ubedljivo savladale Holandiju 3:0.

Srbija napada treće uzastopno evropsko zlato

Odbojkašice Srbije pokušaće da dođu do trećeg uzastopnog evropskog zlata, posle trijumfa u Bakuu 2017. i Ankari 2019. godine.

Italija je na ovom turniru već otišla korak dalje nego na prethodnom, pošto je pre dve godine osvojila bronzanu medalju.

Srbija je do sada osvojila pet medalja na evropskim prvenstvima (tri zlatne), Italija ima sedam (dva zlata).